Düğün Konseptinize En Uygun Abiye Seçimi Nasıl Yapılır? - Eser Giyim

Düğün Konseptinize En Uygun Abiye Seçimi Nasıl Yapılır?

Düğün günü, birçok kadının hayalini süsleyen, özel bir anlama sahip olan, unutulmaz anıların edinildiği bir gündür. Elbette, mutluluk dolu bir birlikteliğin başlangıcını simgeleyen düğün günü için doğru abiyeyi seçmek de oldukça önemlidir.

Vücut tipi ve kişisel tarz, düğün konseptine uygun abiye seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken en önemli detaylardır. Doğru şekilde seçilen abiyeler, özgün tarzınızı ortaya koymanın ve düğün fotoğraflarında benzersiz bir şekilde çıkmanın olmazsa olmazıdır.
Eğer düğün konseptinize en uygun abiye seçimini yapmak istiyorsanız, Eser Giyim olarak hazırladığımız bu içerik tam size göre! Birbirinden şık abiyeler arasından size ve zevkinize en uygununu seçmek için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Düğün Elbiseleriyle Gecenin Yıldızı Olun

Birbirinden şık düğün elbiseleri ile gecenin yıldızı olmaya hazır olun. İster şık tesettür abiye modelleri ile sade ancak estetik bir görünüm yakalayın, isterseniz iddialı tasarımlar ile geceye damganızı vurun; kendi tarzınızı ve şıklığınızı birbirinden güzel abiye modelleri ile ortaya koyun. Eser Giyim tarafından sunulan düğün abiye modelleri, şık görselliği ve özgün tasarımı ile tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak!

Koleksiyonlarımızda yer alan şık düğün elbiseleri, istediğiniz renk ve tasarım ile şık bir görsellik ortaya koymanızı sağlar. Baskı ve tasarım olarak öne çıkan ürünlerimiz, katıldığınız düğünlerde tüm dikkatleri kendi üzerinize çeker. En şık düğün abiye modelleri sayesinde gecenin yıldızı olabilir, kendinizden söz ettirebilirsiniz.

Düğün İçin En İyi Abiye Nasıl Seçilir?

Düğün için abiye seçmek, herkesin zorlandığı konular arasında yer alır. Bu noktada, çeşitli faktörleri göz önünde bulundurarak düğün için en uygun abiyeyi rahatlıkla seçebilirsiniz.
Aşağıda, düğün abiyesi seçerken dikkate almanız gereken başlıca detayları bulabilirsiniz:

 • Düğün konseptine uygunluk: Abiye seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, düğün konseptine uygun bir model tercih etmektir. Düğün mekanına, temasına, genel renk paletine ve düğüne katılacak diğer kişilere göre konsepte uygun bir abiye seçebilirsiniz. Eğer düğünü düzenleyen çift düğün teması hakkında herhangi bir bilgi verdiyse, bu bilgi oldukça işinize yarayabilir.
 • Vücut tipinizi dikkate alın: Vücut tipiniz, kıyafet seçerken her zaman göz önünde bulundurmanız gereken bir detaydır. Dolayısıyla, abiye seçerken vücut tipinizi dikkate almalı, ona göre bir kıyafet seçmelisiniz. Eğer armut ya da elma şekilli bir vücuda sahipseniz, dikkate bel kısmınıza çeken bir abiye seçerek daha dengeli bir görsellik yaratabilirsiniz. Bunun yanında, kum saati vücut tipine sahipseniz vücut hatlarınızı daha da belirginleştiren kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz.
 • Renk seçimi: Seçtiğiniz abiyenin renkleri, aksesuarlarınız ve düğünün genel teması ile uyumlu olmalıdır. Kırmızı, mavi ya da yeşil gibi canlı renkler, genellikle düğünlerde en çok tercih edilen renklerdir. Bu renkler sayesinde fazla iddialı olmayan, dikkat çekici bir kombin rahatlıkla ortaya koyabilirsiniz. Eğer damat ve gelin tarafından belirlenen bir tema söz konusuysa, bu temaya uygun renkler tercih edebilirsiniz.
 • Mevsim: Her ne kadar şıklık abiye seçerken en önemli faktör olsa da mevsimi de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Düğün tarihi ve mevsimi göz önünde bulundurularak abiye seçimi yapmak, sizi soğuktan ya da sıcaktan korur. Kış ayları için kalın kumaşlar ve uzun kollu tasarımlar tercih ederken, yaz aylarında daha açık, havadar kıyafetler tercih edebilirsiniz.
 • Kendi tarzınız: Düğün abiyesi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer faktör de kendi özgün tarzınızdır. Her ne kadar düğünün teması abiye seçiminde önemli rol oynasa da hiçbir etmen sizin tarzınızdan daha önemli değildir. Dantelli, işlemeli ve saten detayların hakim olduğu abiyeler sayesinde hem tarzınızı ortaya koyabilir hem de geceye damganızı vurabilirsiniz. Elbette, düğünün genel temasına aykırı kıyafetler giymekten kaçınmanız her zaman sizin avantajınıza olacaktır.
 • Konfor ve pratiklik: Rahatsız edici, kullanışsız bir kıyafet tercih etmekten kaçınmanızı tavsiye ederiz. Geniş, size hareket sahası tanıyan, dans etmenize ve düğündeki çeşitli etkinliklere daha rahat katılım göstermenize olanak tanıyan kıyafetler tercih etmeniz her zaman yararınızadır. Bu nedenle, abiye seçerken konforu ve pratikliği göz önünde bulundurmalısınız.

Her Düğün Konseptine Uygun Abiye Elbise Önerileri

Aşağıdaki tüyolar sayesinde tüm düğün konseptlerine uygun abiye elbiseler seçebilirsiniz:

 • Geleneksel düğünler: Geleneksel düğünler için daha basit ve sade abiyeler tercih edilebilir. Zarif balo tipi bir elbise bu noktada işinizi fazlasıyla görür.
 • Kır düğünü: Hafif ve romantik bir havanın hakim olduğu kır düğünleri için geleneksel düğünlerde de kullanabileceğiniz sade abiyeler tercih edebilirsiniz. Doğal renklerin ve zarif kumaşların kullanıldığı abiyeler özellikle tercih edilebilir.
 • Kokteyl düğünler: Popüler bir konsept olan kokteyl düğünler için daha dikkat çekici, iddialı tasarımların tercih edilebilir.
 • Bahçe düğünleri: Genelde daha küçük bir davetli grubunun bulunduğu bahçe düğünlerinde, küçük ancak samimi bir atmosfer hakim olur. Hafif renklerin ve doğal tasarımların hakim olduğu abiyeler bu tür düğünler için idealdir.
 • Vintage düğünler: Son zamanlarda popülerlik yakalayan bir diğer düğün konsepti de vintage temadır. Uzun ve dökümlü elbiseler, eski moda tarzın hakim olduğu vintage düğünler için birebirdir.

Düğün İçin Elbise Modelleri Trendleri

Eğer düğünler için en trend elbise modellerine bakıyorsanız, Eser Giyim olarak bu konuda sizin yanınızdayız. Kataloğumuzda yer alan eşsiz abiyeler sayesinde siz de düğünlere damganızı vurabilir, eşsiz tasarımlar yakalayabilirsiniz.
İster modest abiye koleksiyonlarımız ile bir tesettür abiye kombini yapabilir isterseniz Kenzel abiye koleksiyonumuz ile iddialı kombinler yaratabilirsiniz. En şık elbise modellerimiz ile trendleri takip edebilir, kendi tarzınızı düğünlere taşıyabilirsiniz.