Sinanlar Abiye Elbiseleri ile Zarafet Sanatı - Eser Giyim

Sinanlar Abiye Elbiseleri ile Zarafet Sanatı

Abiye elbiseler, özel gecelerin ve davetlerin olmazsa olmazıdır. Eğer siz de zarif ve estetik bir tarz yakalamak, en güzel abiye modelleri ile zarif bir estetik ortaya koymak istiyorsanız, hemen zengin koleksiyonumuza göz atarak dilediğiniz abiyeleri tercih edebilirsiniz. Sinanlar abiye modelleri, en özel anlarınızda yanınızda olup tarzınıza tarz katmaya hazırdır!

Abiye Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Abiye elbise seçerken çeşitli faktörlere dikkat ederek çok daha zarif kombinler yaratabilirsiniz. Aşağıda, abiye seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları bulabilirsiniz:

 • Vücut tipinizi bilin: Elbise seçerken vücut tipinize uygun kesim ve tasarımları tercih etmelisiniz. Zira, vücut hatlarınızı öne çıkaran abiye modelleri, ortaya koyduğunuz estetiği arttırarak göz alıcı bir tarz yakalamanıza yardımcı olur. Bu nedenle, vücut tipinizi öğrenmeli ve elbise seçerken onu da hesaba katmalısınız.
 • Renk seçimini dikkatli yapın: Seçtiğiniz abiyenin saç, ten ve göz renginize uygun olması, daha estetik bir tarz ortaya koymanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, katılacağınız etkinliğin genel temasına da uygun renkte bir elbise seçmeye kesinlikle önem vermelisiniz. Doğru renk seçimi ile hem daha şık bir tarz yakalayabilir hem de fiziğinizle uyumlu bir kombin yaratabilirsiniz.
 • Elbise kalitesine önem verin: Elbise seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör de kaliteli kumaştan üretilmiş ve özenli bir işçiliğin ürünü olan elbiseler tercih etmektir. Kaliteli elbiseler hem daha rahat hareket edebilmenizi sağlar hem de çok daha şık bir görünüm sunmanıza yardımcı olur.
 • Konforu ön planda tutun: Seçtiğiniz elbisenin kalite ve şıklık ile birlikte konfor da sunduğundan emin olmalısınız. İçerisinde rahat hareket ettiğiniz bir elbise seçmek, elbisenin içinde çok daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Özellikle balo ya da düğün gibi etkinliklere katılırken konforlu abiye modelleri tercih ederek dans ederken veya oturup kalkarken daha rahat edebilirsiniz.
 • Etkinliğin temasına uygun seçim yapın: Katıldığınız etkinliğin temasına ve genel konseptine uygun bir elbise tercih etmeye özen göstermelisiniz. Doğru elbise modelini seçerken bu tür faktörleri hesaba katarak daha bütünlüklü ve estetik bir tarz yaratabilirsiniz. Örneğin, eğer katıldığınız etkinlik daha resmi ise, uzun elbiseler ve kurumsal kombinleri le tarzınızı ortama daha uygun bir hale getirebilirsiniz. Ancak, daha casual bir etkinliğe katılıyorsanız, biraz daha kısa ve gündelik elbiseler ile tarzınızı buna uygun bir hale getirebilirsiniz.
 • Mevsimi hesaba katın: Elbise seçimi yaparken mevsimi hesaba katmak, kendi konforunuz açısından son derece önemlidir. Havanın aniden soğuması ya da beklediğinizden sıcak olması gibi durumların önüne geçmek için hava durumuna göz atmayı ve mevsime uygun parçalar tercih etmeye özen gösterin.
 • Uygun aksesuarları seçin: Elbisenizle uyumlu aksesuarlar tercih ederek kombininze çok daha estetik bir tarz katın. Abiyenizin genel teması ve renkleri ile uyumlu abiye modelleri, katıldığınız etkinlikte tüm dikkatleri üzerinize çekmenize yardımcı olur. Üstelik, seçtiğiniz aksesuarlar, vücudunuzun farklı bölümlerini de ön plana çıkararak daha dengeli bir görünüm yakalamanıza da kesinlikle yardımcı olur.

Abiye Elbise Seçerken Vücut Tipi Neden Önemlidir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, vücut tipiniz, elbise seçimi esnasında göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörler arasındadır. Zira, seçtiğiniz abiyenin üzerinizde nasıl duracağı, tamamen vücut tipinize bağlıdır. Dolayısıyla, eğer kendiniz için en doğru uzun abiye elbise modelini bulmak istiyorsanız, öncelikle vücut tipinizi öğrenmeli, ardından seçiminizi buna göre yapmalısınız.

Eğer vücut tipinizi bilmiyorsanız, endişelenmenize gerek yok! Aşağıda, en yaygın vücut tipleri ve bu vücut tipleri ile uyumlu abiye elbise modellerini bulabilirsiniz:

 • Kum saati vücut tipi: Dengeli bir silüete sahip olan kum saati, neredeyse tüm abiye çeşitlerini rahatlıkla kaldırır. Geniş omuz ve kalçalara sahip olan bu vücut tipi, belirgin bel hattı ile dengeli bir görünüm sunar. Eğer siz de bu vücut tipine sahipseniz, bel kısmını vurgulayan elbiseler tercih ederek daha estetik bir tarz ortaya koyabilirsiniz. Straplez modeller de şık görünüşleri ile bu vücut tipine sahip kişilerin tercih edebileceği parçalar arasındadır. Ayrıca, dekolteli veya yırtmaçlı elbiseler de estetik bir görünüm yakalamak için tercih edilebilir.
 • Elma vücut tipi: Geniş bir bel ve dar kalçalar ile karakterize edilen elma vücut tipi, dikkatleri bel bölgesinden uzaklaştıran elbiseler tercih etmelidir. Alt vücudun daha zayıf ve arka planda olması nedeniyle bu vücut tipine sahip kişiler daha dengeli bir görünüm elde etmek için bacaklarını öne çıkaran kıyafetler tercih edebilir. Özellikle bel ve üst vücutta fazla detay barındırmayan kıyafetler, elma vücut tipi için idealdir.
 • Armut vücut tipi: Elma vücut tipinin tam tersi olarak tanımlayabileceğimiz armut vücut tipi, dar omuzlara ve geniş kalçalara sahiptir. Bu vücut tipine sahipseniz, abiye seçiminizde omuzları geniş gösteren ve kalçaları dengeleyen elbiseler bakmalısınız. Özellikle straplez, geniş yakalı, dekolteli veya omuz detaylı elbiseler, sizin için ideal olabilir. Ayrıca, A kesim veya prenses kesim elbiseler de alt ve üst vücut arasında daha uyumlu bir tarz ortaya koymak için idealdir.
 • Dikdörtgen vücut tipi: Omuz, bel ve kalça bölgelerinin aynı genişlikte, belin ise ince olduğu dikdörtgen vücut tipi, dengeli bir görünüme sahiptir. Özellikle kemerli ya da bel kısmından detaylı elbiseler, bu vücut tipi için harikadır. A kesim modeller veya straplez elbiseler, dikdörtgen vücut tipine sahip kişilerin daha dengeli bir görünüm yakalamasına yardımcı olabilir. Eğer siz de bu vücut tipine sahipseniz, bel kısmınızı vurgulayan elbiseler ve aksesuarlar seçmeniz gerektiğini hatırlamalı, elbise ya da kombin seçiminizi buna bağlı olarak yapmalısınız.